5+1 důvod, proč se pustit do SOČ

Důvod 1  Vyzkoušíte si vědeckou práci

Do SOČ se můžete pustit ve škole, ale také v laboratoři vysoké školy nebo Akademie věd ČR. Na rozdíl od spolužáků, kteří se do SOČ nezapojí, získáte již na střední škole zkušenosti, díky nimž pro Vás bude psaní bakalářských, diplomových a dizertačních prací hračkou. A pokud náhodou nemáte vědecké ambice, získáte neocenitelné zkušenosti pro jakékoliv intelektuální zaměstnání. A možná si Vás na SOČ vyhlédne budoucí zaměstnavatel, který Vám nabídne dobrou práci či brigádu.

Důvod 2   Vyberete si vysokou školu

Váháte mezi dvěma nebo třemi obory vysokoškolského studia? Zkuste si v jednom z nich napsat SOČku. Získáte tak důkladný vhled, který Vám pomůže s rozhodnutím, jestli je zvolený obor pro Vás tím pravým.

Důvod 3   Zbavíte se trémy

Pokud postoupíte až do celostátní přehlídky, vyzkoušíte si veřejnou prezentaci své práce před nejméně čtyřmi odbornými komisemi. Zbavíte se tak trémy a navíc dostanete až čtyři kvalitní zpětné vazby, které Vám umožní posunout se dál.

Důvod 4    Poznáte zajímavé lidi

Nudíte se ve škole, protože spolužáky nic nezajímá a nebaví? Zajeďte se podívat na libovolné kolo SOČ a uvidíte na jednom místě tolik inteligentních a zapálených lidí, až Vám z toho bude přecházet zrak.

Důvod 5    Procestujete svět

V průběhu každého ročníku projdete kolem školním, okresním, krajským a celostátním. V ideálním případě tak navštívíte čtyři česká a moravská města. A pokud budete dobří, můžete se v rámci SOČ zúčastnit nejrůznějších seminářů, letních škol a soutěží, a to i zahraničních.

Bonusový důvod: vylepšíte si životopis!!!